Ką svarbu žinoti deklaruojant pajamas?

Kiekvienais metais visi Lietuvos piliečiai turi deklaruoti savo pajamas. Nors daryti tai reikia kasmet, visgi klausimų neretai kyla daugeliui ir tai normalu. Pajamų deklaraciją svarbu užpildyti tinkamai, kad būtų išvengta nesklandumų ir nesusipratimų. Taigi, verta atkreipti dėmesį į kelis niuansus.

Šiais, 2021 metais, pajamų deklaraciją pateikti reikia iki gegužės trečios dienos. Tai padaryti geriausia yra naudojantis Elektronine deklaravimo sistema, kur specialus programinis vedlys pažingsniui praves jus ir nuosekliai užpildysite kiekvieną punktą. Svarbu, kad deklaracijoje automatiškai sugeneruotus duomenis pasitikrintumėte. Jeigu yra įsivėlusi klaida, ją reikėtų nedelsiant ištaisyti. Svarbu paminėti tai, kad ne karantino laikotarpiu deklaruoti pajamas galima atvykus tiesiogiai į VMI, tačiau šiuo metu jums gali padėti konsultantai telefonu.

Pateikus kasmetinę deklaraciją, jūs galite susigrąžinti dalį savo sumokėtų mokesčių. Dažnai tai būna gyventojų pajamų mokestis (GPM), ne pilnai panaudotas NPD ir trečiojoje pensijos pakopoje esantys bei investicinį gyvybės draudimą turintys žmonės. Deklaruojant pajamas svarbu nurodyti savo asmeninę banko sąskaitą, nes būtent į ją bus pervedami pinigai tuo atveju, jeigu permokėjote mokesčių.

Svarbu paminėti tai, kad pajamas deklaruoti reikia ir tuo atveju, jeigu tais metais gavote itin vertingų dovanų, kurių vertė yra virš 2500 eurų. Tokiu atveju dovaną reikia pažymėti papildomoje skiltyje ir svarbu nurodyti tikslią sumą.

Šaltinis: https://www.vilniauskreditounija.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.